Енергозбереження та енергоефективність у м. Бахмут

З 2008 року Бахмут є членом Асоціації «Енергоефективні міста України».

У 2009 році місто приєдналося до стратегічної ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» для спільної боротьби з глобальним потеплінням.

У 2017 році Європейською комісією було затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку міста Бахмут до 2020 року», згідно якого взято зобов'язання до 2020 року:

  • знизити споживання енергоносіїв на 21%,
  • знизити викиди СО2 на 21%;
  • збільшити використання енергії від поновлюваних джерел на 20%.

Прийняті:  Програма енергозбереження в г.Бахмут на 2016-2020 роки та  Програма відшкодування частини  відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження в рамках державної програми «теплих кредитів».

Впроваджена система моніторингу споживання енергоресурсів.

Через програму Display ведеться моніторинг споживання енергоресурсів та викидів СО2 будівель бюджетної сфери, визначається клас енергоефективності.

В рамках участі в проекті ПРООН «Місцевий  розвиток, орієнтований на громаду» протягом 2015-2017 років в Бахмуті реалізовано 27 проектів по впровадженню енергозберігаючих заходів (заміна віконних блоків, вхідних дверей, утеплення фасадів, ремонт кровель, міжпанельних швів, заміна труб системи водопостачання, тощо) у 25 ОСББ.».

В рамках участі в проекті USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» в 2017 році проведено енергоаудити 19 об'єктів, аудит розподільчих мереж теплопостачального підприємства ТОВ «Бахмут - енергія», розроблено проектно-кошторисну документацію по термомодернізації дитячого садку № 52, відкрито Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії.

В 2017 році:

  • введено в експлуатацію котельну, яка працює на альтернативному паливі - пелетах (по вул.Південна, 2а);
  • встановлені  індивідуальні теплові пункти в 4 навчальних закладах (в дитячому садку № 4, ЗОШ №№ 4, 5, 18);
  • встановлено 173 будинкових лічильників теплової енергії;
  • виконані енергоаудити 17 будівель бюджетної сфери та 18- ти багатоквартирних житлових будинків (за рахунок грантових коштів USAID та міського бюджету).

Станом на 01.01.2018 р. в місті проведено термомодернізацію 16 із 71 закладів бюджетної сфери.

Сьогодні місто працює над впровадженням нового механізму енергомодернізації бюджетних установ - енергосервісних договорів. Визначено перелік об’єктів та затверджені базові лінії споживання енергоресурсів.

В рамках проекту «Теплий будинок» у 2017 році проведено термомодернізацію 8 багатоквартирних житлових будинків (за рахунок залишків коштів непідконтрольних територій). У поточному році планується утеплити ще 7 будинків.

Проведена реконструкція мереж вуличного освітлення Східної, Західної частини міста, бульвару Металургів, внутрішньодворових територій  (за рахунок залишків коштів непідконтрольних територій): замінені ртутні лампи накалювання на натрієві.

Розпочата співпраця з компанією НЕФКО щодо реалізації проекту «Підвищення енергоефективності у закладах освіти Бахмутської міської ради».

Енергосбережения